Bulgaria
B PFG
Second League
# | Name | P | W | D | L | Goals | Last 5 | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Spartak Varna
|
28 | 18 | 3 | 7 | 48:21 |
|
57 |
2 |
Septemvri Sofia
|
28 | 17 | 6 | 5 | 39:21 |
|
57 |
3 |
Montana
|
28 | 14 | 8 | 6 | 37:24 |
|
50 |
4 |
Marek
|
28 | 13 | 11 | 4 | 29:20 |
|
50 |
5 |
Dobrudzha
|
28 | 13 | 7 | 8 | 38:25 |
|
46 |
6 |
Yantra 2019
|
28 | 12 | 7 | 9 | 34:30 |
|
43 |
7 |
Strumska Slava
|
28 | 11 | 8 | 9 | 26:22 |
|
41 |
8 |
Spartak Pleven
|
28 | 12 | 5 | 11 | 27:26 |
|
41 |
9 |
Ludogorets II
|
28 | 10 | 8 | 10 | 32:28 |
|
38 |
10 |
CSKA 1948 Sofia II
|
28 | 9 | 10 | 9 | 28:31 |
|
37 |
11 |
Dunav Ruse
|
28 | 9 | 9 | 10 | 23:30 |
|
36 |
12 |
Litex
|
28 | 9 | 8 | 11 | 22:29 |
|
35 |
13 |
Chernomorets 1919 Burgas
|
28 | 8 | 9 | 11 | 27:32 |
|
33 |
14 |
Belasitsa
|
28 | 8 | 7 | 13 | 27:28 |
|
31 |
15 |
Sportist Svoge
|
28 | 7 | 9 | 12 | 25:35 |
|
30 |
16 |
Maritsa Plovdiv
|
28 | 8 | 1 | 19 | 23:41 |
|
25 |
17 |
Chernomorets Balchik
|
28 | 6 | 6 | 16 | 22:42 |
|
24 |
18 |
Bdin
|
28 | 4 | 6 | 18 | 12:34 |
|
18 |
Finished Matches
16 Apr15:00
CSKA 1948 Sofia II1
Spartak Pleven 1
13 Apr15:00
Marek1
Dunav Ruse 1
13 Apr15:00
Belasitsa2
Strumska Slava 0
13 Apr15:00
Bdin2
Montana 3
13 Apr15:00
Chernomorets 1919 Burgas2
Chernomorets Balchik 0
13 Apr15:00
Yantra 20191
Litex 2
13 Apr15:00
Sportist Svoge1
Ludogorets II 0
13 Apr13:00
Maritsa Plovdiv0
Septemvri Sofia 2
12 Apr13:00
Spartak Varna2
Dobrudzha 1
08 Apr15:00
Ludogorets II2
CSKA 1948 Sofia II 2
07 Apr15:00
Dobrudzha1
Belasitsa 0
06 Apr15:00
Spartak Pleven0
Marek 0
06 Apr15:00
Litex0
Sportist Svoge 0
06 Apr15:00
Chernomorets Balchik2
Yantra 2019 1
06 Apr15:00
Montana2
Chernomorets 1919 Burgas 2
06 Apr15:00
Strumska Slava2
Bdin 0
06 Apr15:00
Dunav Ruse2
Maritsa Plovdiv 1
05 Apr15:00
Septemvri Sofia0
Spartak Varna 2
01 Apr15:00
CSKA 1948 Sofia II1
Litex 0
01 Apr14:30
Yantra 20192
Montana 1
31 Mar15:00
Chernomorets 1919 Burgas1
Strumska Slava 1
31 Mar15:00
Sportist Svoge1
Chernomorets Balchik 2
31 Mar15:00
Spartak Pleven1
Ludogorets II 1
30 Mar13:30
Marek1
Maritsa Plovdiv 0
30 Mar13:30
Spartak Varna3
Dunav Ruse 1
30 Mar13:30
Belasitsa1
Septemvri Sofia 2
30 Mar13:30
Bdin0
Dobrudzha 1
16 Mar13:30
Chernomorets Balchik1
CSKA 1948 Sofia II 3
16 Mar13:30
Montana2
Sportist Svoge 0
16 Mar13:30